Projektinwestor.pl – Polskie Perły Architektury. Szucha Premium Offices

W kolejnej odsłonie naszego cyklu prezentujemy oddany w ubiegłym roku do użytku biurowiec Szucha Premium Offices. Budynek został zaprojektowany przez znanego architekta Bolesława Stelmacha. Projekt biurowca-ogrodu, z zachowaną w głębi działki willą, miał wpisać się w otoczenie historycznych i ważnych budynków, jak siedziba Kancelarii Prezesa Rady Ministrów czy też siedziba Trybunału Konstytucyjnego.

Gazeta Wyborcza – Biurowiec z gęstwiną zieleni we wnętrzu, połączony ogrodem z XIX-wieczną willą

To jeden z najbardziej niezwykłych budynków, jaki w ostatnich latach powstał w Warszawie. Z pozoru wyniośle chłodny, kryjący się za szpalerem białych, kwadratowych belek. Ale ma bogate wnętrze: skrywa za sobą zielony skwer z dorodnymi drzewami i XIX-wieczną neorenesansową willą. A korytarze wewnątrz budynku mają tyle zieleni, że przypominają ścieżkę wyciętą maczetą w dżungli.

Czytaj dalej

Nowa Warszawa – Przy Szucha powstanie nowa ikona architektury

Spółka Green Property Group zamknęła procedurę wyboru generalnego wykonawcy dla budynku biurowego „SZUCHA – premium offices” w Warszawie. Prace rozbiórkowe i budowlane w ramach inwestycji zlokalizowanej na rogu Alei Jana Christiana Szucha i ulicy Litewskiej ruszą jeszcze w I kwartale. Ich realizacja zostanie powierzona firmie Erbud S.A.

Czytaj dalej