Bolesław Stelmach
Uzdrowisko Nałęczów
Muzeum Chopina w Warszawie
Muzeum Chopina w Żelazowej Woli
Rozbudowa Sejmu RP

Bolesław Stelmach

Jeden z czołowych polskich Architektów.  Laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów architektonicznych m.in. Domu dostępnego (1995), rozbudowy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (2001), przebudowy kwartału Foksal w Warszawie (2002), Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (2003), Centrum Chopinowskiego w Warszawie (2005), Rewaloryzacji Parku w Żelazowej Woli (2006)  czy też Przebudowy “Teatru w budowie” na “Centrum Spotkania Kultur w Lublinie” (2009).

W 2010 roku został laureatem Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich jest też Laureatem Brązowego Medalu Gloria Artis Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 2013 roku jest przewodniczącym Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

O  swoim projekcie SZUCHA wypowiada się w następujący sposób:

„Architektura jako sztuka przekształcania przestrzeni dla życia powinna być syntezą Natury i Kultury. Nowy budynek przy Al. Szucha jest próbą wsłuchania się w te dwa rodzaje uwarunkowań kształtujących rzecz architektoniczną”  Od zachodu “zielona” drewniano-szklana struktura biurowca będzie porośnięta roślinnością i pnączami. Na niższej części obiektu i na dachu zostaną urządzone wiszące ogrody. Zieleń będzie wchodziła do wnętrza domu doświetlonym od góry wielokondygnacyjnym patio z pnączami i “zielonymi ścianami”. Od wschodu strukturę „SZUCHA” ukształtują pionowe białe betonowe prefabrykaty, których rytmika i elegancki minimalizm podziałów współgrają z elewacjami sąsiednich domów.’